08 12 2012

Ezgi Köker - Sade 2012 Full Albüm,Dinle

Ezgi Köker - Sade 2012 Full Albüm,Dinle |  görsel 1

Ezgi Köker - Sade 2012 Full Albüm içeriği hakkında tanıtıcı bilgi ve Resimler...

Albüm İçeriği

01. Ay doğarken gecelerden
02. Batan gün kana benziyor (Cengiz Özkan ile)
03. Senden bilirim yok bana faide
04. Ben seni unutmak için sevmedim
05. Gece sessiz ve karanlık
06. Halil Karaduman Taksim 'Bakışı çağırır beni uzaktan'
07. Fikrimin ince gülü
08. Kır atıma bineyim
09. Bir kızıl goncaya benzer dudağın
10. Özer Arkun Hüzzam Taksim
11. Ettiğin cevri bilekendime nimet bilirim
12. Alıverin bağlamamı çalayım
13. Murat Aydemir - Özer Arkun Evç Taksim
14. On kere demedim mi sana sevme dokuz yar (Cengiz Özkan ile)


Albüm ile ilgili diğer bilgiler
Müziğin içine doğmuş, musikiyi kaçınılmaz olarak görmüş genç bir sanatçı Ezgi Köker. 28 yaşındaki Köker, TRT İstanbul Radyosu sanatçıları Erol Köker ve Sevim Seçkin’in kızı. Ezgi Köker’in ilk albümü “Sade” aldığı klasik eğitimin kendi sanat anlayışıyla yoğrulmasıyla ortaya çıkmış, çağdaş bir Türk sanat müziği yorumu.

Yıllardır Türk sanat müziği içinde yetişmekle beraber, türküleri çok seven ve tangodan şarkıya birçok bestesi de bulunan sanatçının bu özelliği, albümün tüm yorumlarında kendini hissettiriyor. Genç sanatçı az sayıda enstrümanla kaydedilen bu ilk albümüyle hayallerindeki gibi, müziğin sade ruhunu yakalamayı amaçlıyor.
Romantik repertuar Albümde 17 eser yer alıyor. İki eserde Ezgi Köker’e icrada eşlik eden Cengiz Özkan, aynı zamanda “Sade” albümünün müzik yönetmeni. Repertuar, Bir Kızıl Goncaya Benzer Dudağın, Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim, Batan Gün Kana Benziyor, Fikrimin İnce Gülü gibi Türk müziğinin neoklasik ve romantik eserlerinden oluşuyor.
Köker, “Sade” albümünü geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz ünlü kanun üstadı Halil Karaduman’a ithaf ediyor. Albüm aynı zamanda ünlü kanun sanatçısı Halil Karaduman’ın icrasıyla katıldığı son albüm.
Ezgi Köker, halen Cumhurbaşkanlığı Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nda görev yapmakta ve Ezgi Köker-Savaş Özkök Trio olarak konserler vermeyi sürdürmektedir.

349
0
0
Yorum Yaz
google.com, pub-7199659186139288, DIRECT, f08c47fec0942fa0