19 01 2011

Hayat Televizyonu Frekansı

 

Hayat Televizyonu'nu nasıl izleyebilirim?
uydu
Frekans Bilgisi
Türksat 3A
Frakans: 12525
Polarizasyon: Dikey
Sembol Rate: 30000
Fec: 5/6
 

 

Hayat Televizyonu'nun  frekansını uydu alıcınıza yüklemek için:

1. Uydu alıcınızın ana menüsüne girmek için uzaktan kumandanızda MENÜ veya SETUP yazan tuşa basınız.

2. Uydu alıcısı modeline göre “KANAL ARAMA” , “MANUEL ARAMA” , “KANAL EKLEME” , “EL İLE ARAMA” gibi menülerden hangisi beliriyor ise kumandanızda ok tuşlarını kullanarak ona gelip OK’e basınız.

3. Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka modeline göre “TP FREKANSI” , “ALIŞ FREKANSI” , “FREKANS” , “UYDU FREKANSI” seçeneklerinden biri belirecektir, yukarı-aşağı tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak Hayat TV yeni frekansı olan 12525 değerini giriniz.

4. Yine aynı pencerede “SEMBOL ORANI” yada “SYMBOLRATE” değeri olacaktır. yukarı-aşağı tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak 30000 girin..

5. Yine aynı pencerede bulunan ve “POLARIZASYON” yada “POL” şeklinde bir yazı olacaktır. Yukarı-aşağa tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ – SOL ok tuşlarıyla “v” veya dikey olacak şekilde değiştirin.

6.  Yine aynı yerde bulunan “FEC” değerini değiştirmek için YUKARI – AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ – SOL ok tuşlarıyla “5/6″ seçin.

7. Son olarak “OK” tuşuna basarak Hayat TV yeni Uydu parametrelerini kaydetmiş olacaksınız. Aramayı tamamlayabilmek için uydu alıcısı markasına göre değişen “ARAMA BAŞLAT” yada “TP ARA” seçeneğinin üstüne gelerek arama işlemini başlatmanız gerekir.

8. Arama işlemi tamamlandıktan sonra Uydu Alıcısı yeni aranan kanalı mevcut kanallar listesinin en sonuna kaydedecektir.

19
0
0
Yorum Yaz
google.com, pub-7199659186139288, DIRECT, f08c47fec0942fa0