17 01 2010

Şanlıurfa'da icra şoku..

TFF 2. Lig takımlarından Şanlıurfaspor'da icra şoku yaşanıyor. Şanlıurfaspor yeni yönetimi, eski yönetimin icralarını sıfırlayıp son 1 aydır rahat bir nefes almaya başlamışken, yeni bir icra şoku daha yaşadı.

urfa

Habib Arslan başkanlığındaki Şanlıurfaspor yönetimi işbaşına geldikten sonra kulüpten ayrılan çalışan personelin mahkeme süreci sona erdi. 8 ayrı işçinin faizleriyle birlikte Şanlıurfaspor kulübüne maliyetinin 217 bin 511 TL oldu. Şanlıurfaspor Yönetim Kurulu konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi:
"Şanlıurfaspor kulübü borçsuz bir duruma gelmişken, Şanlıurfaspor tesislerinde çalışan işçilerin icrasıyla sarsılmıştır. Çalışan bu kişilere daha önce uzlaşma yoluna gidilmesi için defalarca basında çağrıda bulunduk. 217 bin 511 TL sadece işçilere ödenecektir. Daha sonraki süreçte uzlaşmaya yanaşmadıkları için sigorta ve maliye borçları da karşımıza çıkacaktır. Play-off'a yükselen, yeni transferler için ciddi girişimlerde bulunan yönetim kurulumuza ekonomik anlamda büyük darbe vurulmuştur. Son oynadığımız maçın iddia geliri de yine bu borçlara gitti. Görünen o ki, Play-off maçlarında da takımımız yine iddia gelirlerinden istifade edemeyecektir."

Aralarında yıllarda Amatör Spor Kulübü Federasyonu (ASKF) yöneticiliği yapan Mehmet Aktaşoğlu'nun oğlunun da yer aldığı işçilerin isimleri ve alacakları şöyle:
"Orhan Kayar 32 bin 972 TL, Mahmut Aktaşoğlu 12 bin 879 TL, Murat Kazancı 22 bin 152 TL, M. Emin Akpınar 12 bin 467 TL, Halil Yeşilkaya 26 bin 329 TL, Cemal Furuncu 63 bin 396 TL (Şanlıurfaspor'un eski Malzemecisi), Abdullah Dodanlı 23 bin 408 TL, Hasan Kılıç 23 bin 903 TL"

Şanlıurfaspor Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Şanlıurfaspor yönetim kurulu söz konusu bu işçilerin geçmişte görev yapan yönetim kurullarına rica ederek çeşitli zamanlarda hatır, gönül ilişkileri çerçevesinde Şanlıurfaspor'da işbaşı yaptıklarını ve geçmiş yıllarda çalışırken haklarını savunmazken, bu yönetim süresi içersinde böyle bir girişim içersinde bulunmalarını da Şanlıurfa kamuoyunun taktirine bıraktıklarını ilettiler" ifadeleri yer aldı.

Şanlıurfaspor yönetimi söz konusu icra nedeniyle son oynanan Malatyaspor maçından elde edilen 50 bin TL'nin söz konusu icraya gittiğine dikkat çekilerek "Yükselme maçlarının en az 5 maçı da maalesef bu şekilde icraya gidecek. Zaten ekonomik sıkıntı içersinde olan Şanlıurfaspor'a böylece bir darbe daha indirilmiş oldu" denildi.

Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Habib Arslan, kombine bilet satışının bu ay içersinde mutlaka çözümlenmesi gerektiğine dikkat çekerek, "Tam da transfer dönemi bu icra işlemi elbette bizi olumsuz yönde etkiledi. Şanlıurfa Belediye Meclisinin değerli üyeleri de su parasıyla ilgili olarak hukuki görüşün alınmasını talep etmişlerdi. Hukuki görüş olumlu yanıt verdi. Dileriz bugün Meclis'ten bu konu çıkarda en azından bu yönde teselli bulmuş oluruz. Şartlarımız ne kadar zor olursa olsun Şanlıurfaspor amaçlarına ulaşacaktır. İcrayla ilgili bu son gelişmeyi kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Tamamen bizim dışımızdaki bir gelişme. Ancak maalesef gerçekler bunlar" dedi.

 

Ajanspor

24
0
0
Yorum Yaz
google.com, pub-7199659186139288, DIRECT, f08c47fec0942fa0